• This topic has 6 replies, 5 voices, and was last updated by MarketaMarketa.
Viewing 6 reply threads
 • Author
  Posts
  • #3104
   MarketaMarketa
   Participant

   Dobrý Den/ Ahoj všem.
   Žiju v Anglii 3.5 roku s partnerem (Brit) a máme malého syna. Pracuji tu, nyní jsem na mateřské. Změní se pro mě po Brexitu něco? Budu muset vyplňovat nějaké formuláře?
   A bude moje rodina v Čechách potřebovat víza na cesty do Anglie?
   Děkuji za odpovědi

  • #3111
   BDSteveBDSteve
   Keymaster

   hi a Marketa a děkuji za vaše členství. v odpovědi na vaši otázku nejprve nemáte co dělat. naši občané EU na stránkách Spojeného království nabídnou ujištění a odpovědi na všechny vaše otázky. ano, budete muset požádat o něco, co se jmenuje presettled status a ano, vaše rodina bude moci navštívit v budoucnu, ačkoli oni budou jen abke zůstat a pracovat v UK, pokud dorazí do 31. prosince 2020 a mají v úmyslu zůstat. v příštích dnech vytváříme konkrétní oblast pro obyvatele České republiky v UK a chceme povzbudit návštěvníky, aby tam používali preferovaný jazyk. k tomu, že hledáme BD Champions, kteří nám pomohou přeložit rady a pomáhat novým členům. pokud je to něco, co by vás zajímalo, pak nás křičet na info@brexitdecoded.com

   • This reply was modified 3 years, 10 months ago by BDSteveBDSteve.
   • This reply was modified 3 years, 10 months ago by BDSteveBDSteve.
  • #3121
   AvatarGPenda
   Participant

   Vítejte na fóru

  • #3222
   Avatarzuzana91
   Participant

   Dobrý den, mě by celkově zajímalo, jak se to bude řešit ohledně vycestování z Anglie. V Anglii žiji už dlouho, pracuji a mám přítele – angličana. Zajímalo by mě tedy, jestli si budu muset vyřídit nějaké cestovní doklady, pokaždé když budu cestovat z Anglie a teda hlavně zpátky. Předpokládám že jako češka nebudu mít problem vycestovat do čech, ale obavy mi dělá zpáteční cesta. Jak na letišti prokážu, že bydlím v Anglii?

  • #3229
   BDGeorgeBDGeorge
   Moderator

   Dobrý den, @zuzana91!

   Především bychom vám rádi poděkovali za sdílení vašich otázek s našimi členy fóra.
   Jeden z našich šampiónů odpoví zpět se všemi nejnovějšími dostupnými dekódovanými informacemi.
   Rádi vám pomůžeme s dalšími možnými otázkami.

   Vítejte v komunitě Brexit Decoded.

  • #3234
   BDSteveBDSteve
   Keymaster

   Neexistuje požadavek, aby občané EU, kteří žijí ve Spojeném království, nic neudělali, protože jejich status nebude změněn, zatímco Spojené království zůstane v EU. Jednoduše řečeno, znamená to, že do 30. června 2021 nedojde k žádné změně – pokud jste se kvalifikovali k registraci pro Settled Status.

   Britská vláda poskytuje na svých internetových stránkách na adrese http://www.gov.uk aktualizace, které popisují kritéria pro registraci a dále uvedli, že krátce zveřejní podrobnosti online registrace.

    

   Brexit Decoded vám také poskytne pravidelné informace o procesu prostřednictvím našeho blogu a můžete využít Fórum k diskusi o všech problémech – jak vzniknou – s ostatními členy a položit důležité otázky pro vás.

   Rozpoznáme podrobnosti o tom, jak se zaregistrovat do stavu Settled nebo Pre-settled, jakmile jsou tyto informace k dispozici – a také poskytnout praktickou zpětnou vazbu a návrhy od našich členů i profesionálních přispěvatelů.

   Naše uspořádané stránky o stavu a registraci obsahují nejnovější zprávy a jsou aktualizovány, jakmile budou k dispozici novinky.

  • #3236
   MarketaMarketa
   Participant

   Ahojda @zuzana91 moc dekuju za sdílení tvého dotazu na fóru BD. Pokud ti není něco jasně z odpovědi, co jsi obdržela, prosím nápiš a já to objasním více.

Viewing 6 reply threads
 • You must be logged in to reply to this topic.